VONIOS APŠVIETIMO IDĖJOS

vonios-apsvietimas

Dažniausiai žmonės skiria daug laiko rinkdamiesi svetainės ar virtuvės šviesos instaliacijas – itin mažai dėmesio skirdami vonios apšvietimui. Vyrauja nuomonė, kad geriau skirti lėšas geram apšvietimui kitiems kambariams, o vonioje pakabinti vieną šviestuvą, kuris turėtų apšviesti visą erdvę. Tačiau toks mąstymas ir pasirinkimas nėra geras, kadangi vonia – tai vieta skirta atsipalaiduoti ir skirti minutėlę sau. Dar daugiau, šiuolaikiniai vonios kambariai toli gražu neatrodo, kaip maža kamarėlė, kurioje tiesiog pakabintas veidrodis ir pastatyta vonia. Dabar vonios erdvė greičiau primena mini spa su burbulinėmis voniomis, dušo kabinomis ir paveikslais dekoruotomis sienomis. Be abejo, tokie interjero sprendimai reikalauja ir gero apšvietimo, todėl labai svarbu, kad kambaryje kur prasideda ir baigiasi Jūsų diena būtų pakabinti gerai apgalvoti vonios šviestuvai.

Norint sukurti tinkamą nuotaiką ir apšvietimą reikia visada galvoti, kokias apšvietimo rūšis naudosite ir kaip jas derinsite. Paprastai rekomenduojama pirmiausia išspręsti pagrindinio apšvietimo klausimą, o tik po to derinti akcento ir aplinkos nuotaiką sukuriantį apšvietimą.

Pagrindiniai vonios šviestuvai turi atlikti puikų veido apšvietimą, kadangi jis būtinas stovint priešais veidrodį ar dažantis. Dažniausiai pasitaikanti klaida – šviestuvų kabinimas virš veidrodžio. Tokiu būdu sukuriami šešėliai ant veido, todėl matote iškreiptą savo atspindį veidrodyje, kuris gali jus pasendinti iki 10 metų. Geriausiai šviestuvus prie veidrodžio montuoti abiejuose šonuose, taip sukuriamas apšvietimas itin puikiai apšviečia veidą, o tai svarbu tiek dažantis, tiek skutantis barzdą. Atkreipkite dėmesį, kad prie veidrodžio montuojami vonios šviestuvai negali būti didesni už patį veidrodį. Tokiu būdu ne tik sukursite neskoningą interjerą, bet ir apakinsite save kaskart arčiau priėję prie veidrodžio.
Taip pat, kuriant dinamišką, bet jaukią aplinką vonios kambaryje rekomenduojama apšvietimo instaliacijomis išryškinti pagrindinius akcentus arba rinktis alternatyvą ir norimą nuotaiką sukurti pasitelkiant sietynus. Būkite kūrybiški ir rinkitės netradicinius variantus. Galite netgi naudoti žvakes, kurios sukurs romantišką ramybės oazę. Tačiau pasirinkę žvakes, turite visada tinkamai įvertinti saugumą ir nepalikti jų be priežiūros, taip pat nekabinti ar nedėti šalia rankšluosčių ar kitų degių paviršių.

Šiuolaikiniai vonios šviestuvai siūlo daug skirtingų formų variacijų, todėl tikrai nesunkiai rasite sau mieliausius ir puikiai išpildančius vonios kambario interjerą. Siūlome jau išsirinkus šviestuvus atsakingai rinktis lemputes, kadangi pagrindinis apšvietimas turėtų reflektuoti dienos šviesą, todėl tinkamas lemputės ryškumas itin svarbus.

Kurkite aplinką, kurioje norisi būti ir paprasta atsipalaiduoti, juk būtent toks ir turi būti vonios kambarys!