VIRTUVĖS ŠVIESTUVAI – KAIP IŠSIRINKTI ?

virtuves-sviestuvai
Šiandieninės – modernios virtuvės tampa centrinė šeimos susibūrimo vieta namuose. Visai nesvarbu ar visiškai naujai įsirenginėjate namus ar tiesiog norite juos atnaujinti – virtuvės apšvietimo įvairovė, atliekanti daug skirtingų funkcijų yra būtinas veiksnys. Virtuvėje rekomenduojami tiek ryškios šviesos šviestuvai, skirti maisto gaminimui ir valymui, tiek ir spinduliuojantys šiltesnę šviesą, kuri tiks pokalbiams ar pasisėdėjimui su draugais.

Didžiulis virtuvės apšvietimo pasirinkimas leidžia namų šeimininkams išsirinkti tinkamus daugiafunkcinius šviestuvus. Norint ne tik sukurti stilingą interjerą, bet ir naudotis efektingu apšvietimu rekomenduojama vengti klaidos ir bandyti visą virtuvės erdvę apšviesti tik vienu montuojamu lubiniu šviestuvu. Tokia skleidžiama šviesa tarsi rūku padengia visą patalpą ir nebematomi erdvėje esantys akcentai. Paprasčiau tariant – toks solo apšvietimas visus kambario elementus sulygina ir apšviečia vieną vietą, kitus kampus paliekant plytėti mažesniame ar didesniame šešėlyje.

Atminkite, jog vienas šviesos šaltinis negalės užtikrinti viso reikalingo apšvietimo Jūsų virtuvei. Gerai įrengtos virtuvės apšvietimas susideda iš keturių skirtingų sluoksnių. Jei norite, kad pasirinkti šviestuvai neperkrautų interjero, bet sukurtų produktyvų apšvietimą – Jūsų virtuvėje rekomenduojame sumontuoti:
• Tikslinį apšvietimą – skirtą darbui virtuvėje. Tai sukuria adekvačią šviesą atlikti tokioms užduotims, kaip daržovių pjaustymas ar receptų skaitymas. Optimali tokio šviestuvo vieta tarp žmogaus galvos ir darbastalio paviršiaus, todėl kabinamų spintelių apačioje įrengtas apšvietimas, tampa puikia tokios šviesos instaliacijos vietos alternatyva.
• Aplinkos apšvietimą, kurio paskirtis užpildyti erdvę šilta, jaukia šviesa ir sušvelninti patalpoje susidariusius šešėlius. Tokio tipo apšvietimas sukuria malonią atmosferą, kuri leidžia žmonėms jaustis laukiamiems virtuvėje. Jei jūsų spintelės nesiekia lubų viršaus – likusi vieta idealiai tiks aplinkos šviestuvams. Reikia paminėti, jog žmonės iš visų keturių tipų dažniausiai pamiršta, jog aplinkos šviestuvai reikalingi ne tik svetainėje, bet ir virtuvėje.
• Akcento apšvietimą – jo paskirtis išryškinti konkrečius virtuvėje esančius elementus. Tai gali būti lentyna, kur sudėtas porcelianas ar tam tikras meno kūrinys. Akcento šviesai naudojamos įvairaus tipo apšvietimo sistemos – tiek sieniniai, tiek ir įmontuojami šviestuvai.
• Dekoratyvinę šviesą, kurią galima apibūdinti, kaip architektūrinę puošmeną. Tai tarsi kibirkštėlė Jūsų virtuvėje. Paprastai tai ne apšvietimo, o meninę paskirtį turinti interjero detalė.

Visi šie keturi šviesos sluoksniai sukurs nepamirštamą atmosferą ir pavers Jūsų virtuvę jaukumo oaze. Atminkite, kad jei Jūsų biudžetas neleidžia iškart įsigyti visų šviestuvų – galite juos instaliuoti palaipsniui ir taip susikurti svajonių apšvietimą.