sieniniai šviestuvai

SIENINIAI ŠVIESTUVAI VIRTUVĖJE

Renkantis virtuvės baldus, aktualu suplanuoti ir kaip jie bus apšviesti. Daugumai gali atrodyti, kad virtuvėje svarbiausias lubinis kryptinis apšvietimas. Tačiau tinkamai parinkti sieniniai šviestuvai gali ne tik prisidėti prie atmosferos kūrimo, bet ir geriau apšviesti reikiamas vietas.

Apšvietimas virtuvėje turi dvi pagrindines užduotis – apšviesti visą erdvę ir nukreipti daugiau šviesos maisto ruošimo vietai bei valgomajam stalui. Atrodo, turėtų užtekti tiesiog tinkamai nukreiptų lubinių šviestuvų, tačiau jie ne visuomet gali pasiekti visas vietas. Pavyzdžiui, virtuvėje, kurios valgomasis stalas yra pristumtas prie sienos, parankiau montuoti sieninius šviestuvus. Pastarieji galės sukurti ir jaukią atmosferą, jei bus vakarieniaujama išjungus pagrindinį apšvietimą ir palikus tik sieninius.

Sieniniai šviestuvai gali sukurti ir papildomą užduotinį apšvietimą. Pasitelkdami sieninius šviestuvus galite apšviesti virtuvės maisto ruošimo paviršius. Tai ypač paranku, jei maisto ruošimo vieta nėra tinkamai apšviesta lubinio šviestuvo. Taip dažniausiai pasitaiko, kai maistas ruošiamas ant spintelių, kuriose laikomi puodai. Pasisukus į spinteles žmogaus kūnas uždengia nuo lubų krintančius šviestuvo spindulius, todėl maistas pasislepia šešėlyje. Ruošiant maistą šešėlyje galite nepastebėti svarbių detalių, netyčia įsipjauti, netinkamai užbarstyti prieskonius ar susmulkinti produktus. Todėl šiose vietose yra paranku turėti dar vieną šviestuvą, galintį padidinti jūsų atidumą.

Jei jūsų namuose virtuvė yra ne tik maisto ruošimo, valgymo vieta, bet ir tokia erdvė, kur namiškiai renkasi pabendrauti, taip pat pravers sieniniai šviestuvai. Pasinaudoję šiais šviestuvais viename virtuvės kampe galėsite sukurti laisvalaikio kampelį. Tai itin aktualu asmenims, gyvenantiems gana mažose erdvėse. Teisingai parinkta vieta su kryptiniu sieniniu šviestuvu leis ramiai prisėsti virtuvėje ir paskaityti knygą, laukiant kol išvirs puodelis kavos ar iškeps skanus pyragas. Tai taip pat sušvelnins atmosferą ir galėsite į virtuvę pasikviesti ir svečių, kurie kartu su jumis galės pasilepinti desertu ir pasišildyti.

Svarbu nepamiršti, kad virtuvės interjerą sudaro ne tik kokybiški ir asmeniškai atrinkti baldai, profesionali technika ir žavios dekoracijos. Didelę interjero dalį sudaro ir priderinti šviestuvai, kurie gali sukurti norimą virtuvės atmosferą. Šalia įprastų lubinių šviestuvų pasirinkite ir sieninius, kurie galės sušvelninti virtuvės nuotaiką, geriau apšviesti norimas erdves.