PASIRUOŠIMAS MOKYKLAI – KOKĮ STALINĮ ŠVIESTUVĄ RINKTIS?

stalinis-sviestuvas-1000x576

Stalinis šviestuvas gali būti naudojamas biure, bibliotekoje ar darbo kambaryje. Tokio tipo šviestuvai ne tik suteikia šviesą, bet ir gali sukurti aplinką, kurioje išaugtų produktyvumas, o akys nebūtų įsitempusios ir akinamos perteklinės šviesos. Žmogus prie darbo stalo vidutiniškai praleidžia apie 5 valandas per dieną, o tai sufleruoja, koks svarbus yra tinkamo šviestuvo parinkimas. Geras šviestuvas paprastai pasižymi puikiu funkcijos ir formos balansu, tačiau prieš renkantis kiekvienam reikėtų atsakyti sau į tris esminius klausimus.

Pirmiausia, turite nuspręsti kur dėsite šviestuvą. Nors tai atrodo nereikšminga ir, tarsi, akivaizdu – vis dėlto jei žinosite tikslią šviestuvo vietą ant stalo, tai padės Jums greičiau išsirinkti, nes šviestuvų spektras gerokai sumažės. Kitas klausimas, kurį turite sau iškelti: kam bus naudojamas stalinis šviestuvas? Ar jis bus skirtas skaitymui, tikslingoms užduotims atlikti, ar vis dėlto tik dekoratyviniam apšvietimui. Atsakymas į šį klausimą padės koncentruotis tik ties konkrečią funkciją atliekančiais šviestuvais. Tokiu būdu automatiškai dar labiau susiaurės šviestuvų pasirinkimo spektras, todėl bus lengviau nuspręsti, kuris iš jų papuoš Jūsų namus. Galiausiai, trečiasis apsektas, kurį turite apsvarstyti – šviestuvo darna su kitais kambaryje esančiais daiktais. Žinoma, funkcionalumas yra pirmoje vietoje, tačiau sistemingas įsiliejimas į kambario dekoratyvumą irgi svarbus.

Maža to, svarbu, kad įvertintume kiek erdvėje, kurioje bus statomas stalinis šviestuvas, yra šviesos. Jei kambaryje nėra daug natūralios šviesos – rekomenduojama rinktis šviestuvus su didesniu skleidžiamu šviesos spektru. Visai atvirkščiai siūloma daryti, jei erdvėje pakankamai daug šviesos – tada rekomenduojama rinktis įmantresnių formų šviestuvus. Nors jų skleidžiama šviesa bus labiau dekoratyvinė, tačiau tai taps stilingu ir išraiškingu namų akcentu.

Išsirinkus šviestuvą itin svarbu apsvarstyti, kokią lemputę ketinate į jį įsukti. Pats stalinis šviestuvas yra skirtas tik moduliuoti, nukreipti ir paskirstyti šviesą, tačiau šviesos intensyvumas ir kokybė priklauso nuo lemputės. Rekomenduojama naudoti LED lemputes. Jos ne tik ekonomiškiausios, nes sunaudoja mažiausiai elektros energijos, bet ir ekologiškiausios, nes gaminamos pagal naujas technologijas. LED lempučių šviesa labai panaši į fluorescencinių lempučių, tačiau jos yra ilgaamžiškesnės ir efektyvesnės. Be to, šio tipo lemputės puikiai tinka užduotiniam apšvietimui: skaitymui, rašymui, piešimui ir pan.

Išsirinkite šviestuvą, kuris ne tik bus stalo puošmena, bet ir išaugins Jūsų motyvaciją darbui atlikti. Įsimintino kambario akcento ir funkcionalios šviesos junginys – tai ką nori atrasti kiekvienas.