NETIKĖČIAUSI ŠVIESTUVAI BEI LEMPUTĖS

shutterstock_369024332

Nors modernių šviestuvų galybė tikrai priverčia aikčioti nuo formų ir spalvinių bei tekstūrinių pasirinkimų vis dėlto išvydę naujausius šviestuvų dizainerių sumanymus lieki maloniai nustebintas. Pažvelkime į inovatyviausius šviestuvų ir lempučių dizainus.

Išties stebinantis ir ekonomiškas sprendimas, buvo pasirinktas Jethro Macey, kurio sukurtas šviestuvas pavadintas monetų šviestuvu skatina žmonių atsakingą elektros naudojimą ir sąmoningumą. Šis stalinis šviesos šaltinis sukurtas taip, kad įsižiebtų tik įmetus monetą. Taip pat šviesa sklinda tik tam tikrą numatytą laiką, tokiu būdu vartotojus bandoma sustabdyti nuo perteklinio ir besaikio elektros naudojimo, kuris nėra būtinas.

Tuo tarpu, jei ieškote daug vietos neužimančio ir itin modernaus stalinio šviestuvo savo darbo stalui – siūlome atkreipti dėmesį į Iliara Marelli sukurtą gaminį. Grandinės šviestuvo pavadinimu žinomas įrenginys sukonstruotas iš aliuminio ir 4 baltų LED instaliacijų. Vienas iš šio šviestuvo privalumų – itin didelis išlankstomumo aukštis bei šviesos pasikeitimas iš užduočiai atlikti reikalingo apšvietimo į foninį.

Kartais šviestuvas net nereikalingas, kadangi lempučių kūrėjų fantazija ir sumanumas išties priverčia išsižioti. Pavyzdžiui Seokjae Rhee sukurta lemputė turi šešias skirtingas dalis, kurias galima valdyti nuotoliniu pulteliu bei keisti šviesos intensyvumą ir kryptis. Dar daugiau, dizainas tikrai puikiai derėtų tiek klasikiniame, tiek ir moderniame interjere.

Nepaisant to, kad ši lemputė užtektinai stebina savo funkcionalumu, tačiau naujausios technologijos ir daiktų siejimas su išmaniaisiais telefonais paliečia net ir šviesos instaliacijas. Ar girdėjote apie elektros lemputę, kuri ne tik šviečia, bet ir groja muziką? Išties įspūdinga! Gan klasikinio dizaino lemputė visiškai taip pat įsukama, kaip ir įprastos kaitrinės ar fluorescencinės lemputės. Vis dėlto tai nėra paprastas šviesos šaltinis – lemputėje įmontuoti garsiakalbiai ir bevielio tinklo davikliai, kuriuos susiejus su Jūsų turimu iPod’u, išmaniuoju telefonu, ar nešiojamuoju kompiuteriu galėsite klausytis muzikos ir apšviesti norimą erdvę. Sakysite nepraktiška? Galbūt, tačiau neabejotinai stebina.

Dar vienas šviestuvas sukurtas Nick Foley leidžia įkūnyti metaforą apie vaisių rinkimą nuo medžio. Metalinis minimalistinis šviestuvo stiebo dizainas yra tarsi kriaušių medis. Ant jo galima kabinti vaisius – lemputes, kurios yra specialiai pakraunamos ir šviesą gali skleisti net valandą nuėmus nuo medžio. Unikalus sprendimas, kuris priderinamas bet kuriuose namuose. Neperkrautas dizainas ir puikus, romantišką nuotaiką sukuriantis apšvietimas.

Ir tai vos keletas pavyzdžių iš neišblėstančios apšvietimo instaliacijų kūrėjų laboratorijos. Belieka tik laukti, kuo dar gali mus nustebinti XXI amžiaus apšvietimo Odisėjai.