KAIP TINKAMAI IŠSIRINKTI LED LEMPUTES?

led_lemputes

LED lemputės – tai XXI – ojo amžiaus ekonomiškas ir efektyvus apšvietimas. Išskirtinis ilgaamžiškumas ir maloniai stebinančios sąskaitos už elektrą – du veiksniai skatinantys nedelsiant pradėti naudotis LED apšvietimu.

Vis dėl to, nepaisant to, kad parduotuvių lentynose vyrauja didelė LED instaliacijų diversifikacija, neretai žmonėms būna sunku išsirinkti teisingą lemputės kaitros lygį. Todėl prieš eidami pirkti ekonomiško apšvietimo savo namams, sužinokite, kur turite atkreipti dėmesį, norint įsigyti tinkamą LED lemputę.

Pirmiausia, nepamirškite, jog paprastų fluorescencinių ir LED lempučių identifikavimas skiriasi. Pastarosios žymimos liumenais. Įprastose lemputėse vatai nurodo sunaudojamą elektros energiją, kurią paprastai žmonės sulygina su lemputės šviesumo intensyvumu, tačiau tikrasis šviesos ryškumo matas yra liumenai. Kadangi LED lemputės sunaudoja nedaug energijos – vatų ir elektros sunaudojimo koreliacija čia negalioja. LED lempučių identifikacija liumenais ir prilyginimas vatams leidžia matyti akivaizdų šio tipo šviesos skleidimo šaltinių efektyvumą. Pavyzdžiui, 2600 lm LED lemputė vidutiniškai sunaudoja 26 W, kai tuo tarpu paprastoji kaitrinė lemputė išeikvoja 150 W energiją. Beveik penkis kartus efektyvesnė LED šviesa ne vieną priverčia susimąstyti apie apšvietimo sistemos pokyčius savo namuose.

Kitas dažnai pirkėjams kylantis klausimas – lemputės spalva. Kadangi LED lemputės apima platų spalvų spektrą nuo violetinės ar ryškiai raudonos iki baltos ar geltonos – kartais sunku tinkamai suderinti savo norus ir tam tikrose erdvėse reikalingą šviesos intensyvumą. Renkantis kambaryje naudojamos lemputės skleidžiamą šviesą reiktų žinoti, kad egzistuoja trys spalvinės kategorijos – šiltai balta, švelniai balta ir intensyvi balta šviesos. Šiltai balta ir švelniai balta sukuria geltonos šviesos atspalvį, kuris labai panašus į kaitrinių lempučių sukuriamą atmosferą. Visai priešingai, intensyviai baltos šviesos lemputės prilygsta dienos ir yra panaši į mažmeniniuose prekybos centruose skleidžiamą šviesą.

Vienas iš pagrindinių aspektų, kodėl žmonės vis dar dvejoja ir iš parduotuvių lentynų negraibsto LED lempučių – kaina. Iš tiesų, nusprendę savo namuose naudoti LED apšvietimą – ekonomišką pasirinkimą pastebėsite tik gavę sąskaitą už elektrą. Žvelgiant į ilgalaikę perspektyvą LED lemputės, kurių kaina prasideda nuo 3 ir gali siekti net 40 eurų – tikrai atsiperka. Todėl pasirinkę daugiau nei 20 metų tarnaujančias lemputes nenusivilsite, o pamatę jų taupumą išsklaidysite skeptiškas mintis!